Τοπικός Διαγωνισμός Πειραμάτων για Λύκεια ευθύνης του Ε.Κ.Φ.Ε. Ηλιούπολης

Το Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Ηλιούπολης σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών (ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.), διοργανώνει Τοπικό Μαθητικό Διαγωνισμό Πειραμάτων. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023 από 09:00 έως 13:30 στο Ε.Κ.Φ.Ε. Ηλιούπολης και στα εργαστήρια του 5ου ΓΕ.Λ. Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης 525 & Παπαναστασίου (πλησίον στάση ΜΕΤΡΟ Αλίμου). Στον διαγωνισμό μπορούν να συμμετέχουν τριμελείς ομάδες μαθητών και μαθητριών της Α’ και Β’ Λυκείου των λυκείων ευθύνης του Ε.Κ.Φ.Ε. Ηλιούπολης. Οι μαθητές/τριες που θα απαρτίσουν τις ομάδες πρέπει να έχουν γεννηθεί όχι νωρίτερα από την 1/1/2007.

Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν, παρακαλούνται να δηλώσουν την πρόθεσή τους συμπληρώνοντας την επισυναπτόμενη δήλωση και να την αποστείλουν με email στο Ε.Κ.Φ.Ε. Ηλιούπολης μέχρι την Παρασκευή 1-12-2023. Κάθε σχολείο μπορεί να στείλει στον διαγωνισμό μία τριμελή ομάδα μαθητών.

Η ομάδα με τη μεγαλύτερη βαθμολογία θα λάβε μέρος στον Πανελλήνιο Μαθητικού Διαγωνισμού για
συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών-EOES 2024 το Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024.

Αναλυτικές πληροφορίες θα βρείτε στο κείμενο της προκήρυξης του διαγωνισμού.

Φόρμα συμμετοχής σχολείου

Τα όργανα και οι διατάξεις με τα οποία πρέπει να είναι εξοικειωμένοι οι μαθητές.

Δήλωση γονέα-κηδεμόνα

Η έγκριση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού