Τοπικός Μαθητικός Διαγωνισμός Πειραμάτων, 10/12/2022

Τα Εργαστηριακά Κέντρα Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Αμπελοκήπων και Ηλιούπολης σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών (ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.), διοργανώνουν Τοπικό Μαθητικό Διαγωνισμό Πειραμάτων. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022 από 09:00 έως 13:30 στο Ε.Κ.Φ.Ε. Ηλιούπολης και στα εργαστήρια του 5ου ΓΕ.Λ. Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης 525 & Παπαναστασίου (πλησίον στάσης ΜΕΤΡΟ Αλίμου). Στον διαγωνισμό μπορούν να συμμετέχουν τριμελείς ομάδες μαθητών και μαθητριών της Α’ και Β’ Λυκείου των σχολείων ευθύνης των ΕΚΦΕ Αμπελοκήπων και Ηλιούπολης.

Οι μαθητές/τριες που θα απαρτίσουν τις ομάδες πρέπει να έχουν γεννηθεί μετά την 1/1/2006.

Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν, παρακαλούνται να δηλώσουν την πρόθεσή τους συμπληρώνοντας την επισυναπτόμενη δήλωση και να την αποστείλουν με email στο οικείο Ε.Κ.Φ.Ε. μέχρι την Πέμπτη 01-12-2022. Κάθε σχολείο μπορεί να στείλει στον διαγωνισμό μία τριμελή ομάδα μαθητών.

Έγγραφο έγκρισης του διαγωνισμού

Πληροφορίες Διαγωνισμού

Διατάξεις – Όργανα με τα οποία πρέπει να είναι εξοικειωμένοι οι μαθητές

Υπεύθυνη Δήλωση γονέα/κηδεμόνα