ΚΑΛΩΣΗΛΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ Ε.Κ.Φ.Ε. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Επιμορφωτικά σεμινάρια Βιολογίας

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Δ/θμιας Εκπ/σης Α΄Αθήνας Ν. Μπισκετζής σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ηλιούπολης και την εκπαιδευτικό Κατερίνα Γιώτη προσκαλούν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα σχολεία, αρμοδιότητας ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, να παρακολουθήσουν τα επιμορφωτικά σεμινάρια που θα πραγματοποιηθούν στο ΕΚΦΕ Ηλιούπολης:

(α) την Τρίτη 21-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Παρασκευή και παρατήρηση νωπών παρασκευασμάτων" για τους καθηγητές Γυμνασίων

(β) την Πέμπτη 23-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Εργαστηριακές ασκήσεις και χρήση πολυμέσων, ενδεικτικά σχέδια μαθήματος-προτάσεις θεμάτων προς συζήτηση" για τους καθηγητές Λυκείων

Επιμορφωτικά σεμινάρια

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Δ/θμιας Εκπ/σης Α΄Αθήνας Ν. Μπισκετζής σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ηλιούπολης και τον εκπαιδευτικό Τάκη Λάζο προσκαλούν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα σχολεία, αρμοδιότητας ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, να παρακολουθήσουν τα επιμορφωτικά σεμινάρια που θα πραγματοποιηθούν στο ΕΚΦΕ Ηλιούπολης:

(α) την Τρίτη 14-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Πειράματα επίδειξης με απλά υλικά" για τους καθηγητές Γυμνασίων

(β) την Πέμπτη 16-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Εποπτικές κατασκευές χαμηλού κόστους για την επίδειξη φυσικών φαινομένων" για τους καθηγητές Λυκείων

Επιμορφωτικό σεμινάριο «Σταυρόλεξα και γρίφοι στη Βιολογία Γυμνασίου»

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Δ/θμιας Εκπ/σης Α΄ Αθήνας Ν. Μπισκετζής, σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ηλιούπολης και τον εκπαιδευτικό Κώστα Παπακωνσταντίνου καλούν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν φυσικές επιστήμες στα Γυμνάσια, αρμοδιότητας ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, να παρευρεθούν στο επιμορφωτικό σεμινάριο που θα πραγματοποιηθεί στο ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, την Τρίτη 24/01/2017 και ώρα 11.45 -14.00, με θέμα «Σταυρόλεξα και γρίφοι στη Βιολογία Γυμνασίου»

Εργαστηριακοί οδηγοί Γυμνασίου και Λυκείου

Στην ιστοσελίδα της ΠΕΝΕΚΦΕ υπάρχουν οι εργαστηριακοί οδηγοί και τα τετράδια εργασιών όλων των μαθημάτων ΦΕ Γυμνασίου και Λυκείου. (εδώ)

EUSO 2017

15η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς από:

4ο ΓΕΛ Ηλιούπολης,

5ο ΓΕΛ Ηλιούπολης,

1ο ΓΕΛ Υμηττού,

1ο ΓΕΛ Βύρωνα,

1ο ΓΕΛ Καισαριανής,

2o ΓΕΛ Καισαριανής

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 3 4 5 Επόμενο > Τέλος >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Επισκέπτες

Έχουμε 3 επισκέπτες συνδεδεμένους

Πείτε τη γνώμη σας

Ποιά είναι η γνώμη σας για τη νέα μας ιστοσελίδα;