ΚΑΛΩΣΗΛΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ Ε.Κ.Φ.Ε. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Υλικό Επιμορφωτικών Συναντήσεων

Οι παρουσιάσεις και τα κείμενα των επιμορφωτικών συναντήσεων έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα ΠΛΟΕΣ ΧΗΜΕΙΑΣ

Πρόγραμμα Επιμορφωτικών Συναντήσεων Μάρτιος 2017

Το ΕΚΦΕ Ηλιούπολης και ο σύμβουλος ΠΕ04 Ν. Μπισκετζής καλούν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στις επιμορφωτικές συναντήσεις με θέμα εργαστηριακές ασκήσεις Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας οι οποίες θα πραγματοποιηθούν το Μάρτιο του 2017 σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Τρίτη 7-3-2017: "Πλαστικά: Ιδιότητες - Ταυτοποίηση- Ανακύκλωση" (Χημεία Γυμνασίου)

Πέμπτη 9-3-2017: "Ιδιότητες και εφαρμογές πολυμερών και πλαστικών" (Χημεία Λυκείου)

Τρίτη 14-3-2017: "Διάθλαση φωτός -Συγκλίνοντες φακοί" (Φυσική Γυμνασίου)

Πέμπτη 16-3-2017: "Ανάλυση φωτός - Φάσματα συνεχή και γραμμικά" (Φυσική Λυκείου)

Τρίτη 28-3-2017: "Βιομόρια, συστατικά τροφίμων: απομόνωση, ανίχνευση και προσδιορισμός τους αξιοποιώντας ιδιότητες του φωτός" (Φυσική, Χημεία και Βιολογία Γυμνασίου)

Πέμπτη 30-3-2017:"Βιομόρια, συστατικά τροφίμων: απομόνωση, ανίχνευση και προσδιορισμός τους αξιοποιώντας ιδιότητες του φωτός" (Φυσική, Χημεία και Βιολογία Λυκείου)

Επιμορφωτικά σεμινάρια Βιολογίας

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Δ/θμιας Εκπ/σης Α΄Αθήνας Ν. Μπισκετζής σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ηλιούπολης και την εκπαιδευτικό Κατερίνα Γιώτη προσκαλούν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα σχολεία, αρμοδιότητας ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, να παρακολουθήσουν τα επιμορφωτικά σεμινάρια που θα πραγματοποιηθούν στο ΕΚΦΕ Ηλιούπολης:

(α) την Τρίτη 21-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Παρασκευή και παρατήρηση νωπών παρασκευασμάτων" για τους καθηγητές Γυμνασίων

(β) την Πέμπτη 23-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Εργαστηριακές ασκήσεις και χρήση πολυμέσων, ενδεικτικά σχέδια μαθήματος-προτάσεις θεμάτων προς συζήτηση" για τους καθηγητές Λυκείων

Επιμορφωτικά σεμινάρια

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Δ/θμιας Εκπ/σης Α΄Αθήνας Ν. Μπισκετζής σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ηλιούπολης και τον εκπαιδευτικό Τάκη Λάζο προσκαλούν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες στα σχολεία, αρμοδιότητας ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, να παρακολουθήσουν τα επιμορφωτικά σεμινάρια που θα πραγματοποιηθούν στο ΕΚΦΕ Ηλιούπολης:

(α) την Τρίτη 14-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Πειράματα επίδειξης με απλά υλικά" για τους καθηγητές Γυμνασίων

(β) την Πέμπτη 16-02-2017 και ώρα 11:45-14:00 με θέμα "Εποπτικές κατασκευές χαμηλού κόστους για την επίδειξη φυσικών φαινομένων" για τους καθηγητές Λυκείων

Επιμορφωτικό σεμινάριο «Σταυρόλεξα και γρίφοι στη Βιολογία Γυμνασίου»

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Δ/θμιας Εκπ/σης Α΄ Αθήνας Ν. Μπισκετζής, σε συνεργασία με το ΕΚΦΕ Ηλιούπολης και τον εκπαιδευτικό Κώστα Παπακωνσταντίνου καλούν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν φυσικές επιστήμες στα Γυμνάσια, αρμοδιότητας ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, να παρευρεθούν στο επιμορφωτικό σεμινάριο που θα πραγματοποιηθεί στο ΕΚΦΕ Ηλιούπολης, την Τρίτη 24/01/2017 και ώρα 11.45 -14.00, με θέμα «Σταυρόλεξα και γρίφοι στη Βιολογία Γυμνασίου»

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 3 4 5 Επόμενο > Τέλος >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Επισκέπτες

Έχουμε 22 επισκέπτες συνδεδεμένους

Πείτε τη γνώμη σας

Ποιά είναι η γνώμη σας για τη νέα μας ιστοσελίδα;